Het laatst opgeleverde project is de website van de Stichting Exploitatie Zwolse Zwembaden : Sezz.nl. Via zakenvloer werd de fotografe Margreet Vloon en Sproetjeswerk benaderd, hieruit is een nieuwe huisstijl en beeldbank ontwikkeld. Ik kreeg de eer om de website te mogen realiseren! De site staat HIER live!
Voor Majari.nl heb ik een kleine optimalisatieslag gemaakt voor zoekmachines. De vorige website stond in zijn geheel in Flash, hierdoor werd deze niet goed opgepakt door bijvoorbeeld google. Ik heb het flash document in stukken gehakt, zodat er per pagina een los flash onderdeel geladen wordt. Alle vervolgpagina's staan nu op zichzelf, inclusief metatags en de content is plain html. Omdat de site eerst helemaal in Flash stond, was er eigenlijk slechts één pagina indexeerbaar, hierdoor ontstaat een erg hoog bounce-percentage. Nu heeft de site vier pagina's, waardoor dit percentage zal gaan zakken. Tevens is het nu erg eenvoudig om pagina's toe te voegen.
De slideshows op Majari.nl draaien op SlideShowPro. Aan de voorkant ziet het er prima uit, en er zijn talrijke opties die 'aan' of 'uit' kunnen worden gezet. Maar hetgene dat ik écht helemaal te gek vind, is de SlideShowPro Director, een PHP-based backend voor het beheren van alle gallerijen en fotoalbums. Drag en drop functionaliteit, dubbel-klik zoals je dat gewend bent op je PC / Mac, Croppen, Hotspots aangeven, metatags, noem maar op! Alles voelt heel naturel en voor je het weet heb je een complete webgallery! Tevens is er goed gebruik gemaakt van enkele Ajax-technieken, zodat je zonder page-refresh allerlei zaken kan aanpassen. En gelokaliseerd, dus ook in het nederlands!
Aanraderrrr!!!